collapse collapse

* Konular

* Tavsiye bölümlerimiz

*     Kullanıcı Bilgisi

 
 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

*     Kimler Çevrimiçi

  • Nokta Ziyaretçi: 1
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.

* Son eklenen dosyalar

Hiç eklenti bulunamadı.

* Son konular

Deniz Örümceği İle Korsanlar Gönderen: Serdar Yıldırım
[Bugün, 11:08:58 am]


Korkak Aslan Gönderen: Serdar Yıldırım
[Bugün, 11:06:40 am]


Ynt: Çocuklar için tiyatro ve skeç örnekleri 70 tane (Mükemmel) Gönderen: baboli36
[Ağustos 18, 2016, 01:02:16 am]


Ynt: Pano için resimli alfabe Gönderen: nesatanc
[Temmuz 28, 2016, 04:37:33 pm]


Ynt: Pano için resimli alfabe Gönderen: nesatanc
[Temmuz 28, 2016, 04:37:00 pm]


Ynt: 1. Sınıfiar Yaz Tatili Hafta Hafta Ödev 2014 Gönderen: hülya ertürk
[Haziran 14, 2016, 11:32:15 am]

html_arka_plan

HAFTANIN VİDEOSU

BALIK AVI KANALIMIZ

İstek, dilek ve şikayetleriniz için mail adresimiz; anfora@derstekullan.com

Paylaşmak güzeldir, umuttur...

xxDeniz Örümceği İle Korsanlar

Bugün, 11:08:58 am Gönderen: Serdar Yıldırım | Görüntülenme: 1 | Yorumlar: 0


 
 
Eski zamanlarda denizlerde haydutluk yaparak gemileri ele geçirip mallarını yağmalayan korsanlar pek çokmuş. Bu korsanlar, deniz kıyısında, etrafı surlarla çevrili kaleleri barınak olarak kullanırlarmış. İşte bu kalelerden birinde yaşayan korsanlar, o civardan gelip geçen gemilerdeki insanların paralarını, mallarını alırlar ve gemiyi batırıp kaçarlarmış. Deniz ortasında batan gemiden kurtulan olmazmış. Bu zulüm yıllarca sürmüş.

Korsan kalesinin yakınlarında yaşayan bir deniz örümceğinin ilgisini çekmiş olanlar. İzlemeye başlamış korsanları. Kendi gözleriyle görmüş, korsanların ne kadar acımasız olduklarını. Büyümek, büyümek, daha çok büyümek istemiş, mücadele edebilmek için korsanlarla.

Aradan yıllar geçmiş, deniz örümceği devasa boyutlara ulaşmış. Gövdesi kocaman, kolları onar metre olmuş. Denizde yelkenlerini açmış ilerleyen korsan gemisine yetişmiş ve gemiye çıkmış. Onu gören korsanlar donmuş, kalmışlar. Geminin orta yerine gelerek, gemiyi güçlü kollarıyla sıkıca kavrayıp tüm gücüyle sıkmış. Gemi çatırdayarak ikiye bölünmüş, korsanlarla birlikte denizin dibini boylamış. Böylelikle deniz örümceği bundan sonra korsanların yapacağı kötülüklerin önüne geçmiş olmuş.

O denizin diğer korsanları deniz örümceğinin korkusundan korsanlığı bırakıp çiftçilik yapmışlar, tarla ekip biçmişler, hayvan beslemişler. Alın teri dökerek elde edilen kazançların tadını almışlar, evlenip çoluk çocuk sahibi olmuşlar. Çocuklarına deniz örümceğinin korsanlarla olan mücadelesini anlatıp durmuşlar.

 
SON


Serdar Yıldırım

xxKorkak Aslan

Bugün, 11:06:40 am Gönderen: Serdar Yıldırım | Görüntülenme: 1 | Yorumlar: 0
Kral aslan çok korkakmış. Çevredeki ormanların kralları elçi göndererek savaş çıkaracaklarını söyleyip altın isterlermiş. Korkak kral da, aman, savaş çıkmasın, barış içinde yaşayalım, deyip istenen altınları gönderirmiş. Yapılan antlaşma bir yıl sürermiş. Süre sonunda bir elçi gelir ve yeniden anlaşmak için altın istermiş. İstenen altının dozu giderek artmış ve beş bin, on bin altını bulmuş. Hazinedeki altınlar giderek azalmış.

Kral aslan vezirlerini toplamış ve soruna çözüm aramaya başlamış. Vezirlerin ortak görüşü, sorunu kurnaz tilkinin çözeceği şeklindeymiş. Kurnaz tilki saraya davet edilmiş, olanlar anlatılmış.

Kurnaz tilki:
" Sayın kralım, beni baş vezir yaparsanız sorunu kısa zamanda çözerim. " demiş.

Kral aslan:
" Yeter ki savaş çıkmasın, altınlar bitmesin de ne istersen yap. Kurnaz tilki şu andan itibaren baş vezirimsin. Tam yetkiyle işe başla. "

Baş vezir tilki saraydan çıkıp gitmiş. Bir kaç saat sonra döndüğünde yanında uzun yeleli bir aslan varmış. Bu aslanı tahta oturtmuş ve gelirken verdiği talimatı aynen uygulamasını istemiş. Elçiler, salona alınmış ve onlar savaş tehdidiyle yüksek miktarda altın istemişler ama düblör aslan hepsine bağırıp çağırmış. Kalabalık bir ordu kurduğunu, savaş istediğini ve eğer canları tatlıysa hemen on biner altın getirmelerini ihtar etmiş:

" Yoksa ordumla gelirim ve taş üstünde taş bırakmam. " demiş.

Koşar adım salondan çıkan elçiler, birkaç gün sonra on biner altın vererek birer yıllık barış antlaşması imzalamışlar. Olanları gizlice yan odadan izlemekte olan korkak kralın neşesine diyecek yokmuş. Düblörünü yüksek bir maaş karşılığında işe almış ve uzun yıllar onun gölgesinde krallığını sürdürmüş.


SONSerdar Yıldırım

xxÖğretmen karne görüşleri 2016

anfora
Haziran 09, 2016, 02:50:51 pm Gönderen: anfora
Görüntülenme: 1337 | Yorumlar: 0

Her zaman yapabileceğinin en iyisini yap. Güneş olamazsan eğer, yıldız ol. Sende yolunu bulsun karanlıkta kalanlar. Dağ tepesinde bir çam olamazsan eğer, yol kenarında bir ağaç ol.    Sende dinlensin yorulanlar. Kazanmak ya da kaybetmek ölçü değil. Sen ne isen onun en iyisi ol. Derslerindeki başarın ve örnek davranışlarınla her zaman en iyi olacağına yürekten inanıyorum Özüm. Yaşattığın bu güzellikler için seni yürekten kutlarken bu güzelliklere vesile olan aileni de tebrik ediyorum.

Dünyada hepimiz için yapacak bir şeyler vardır.Güneş olamazsan eğer yıldız ol;Sende yolunu bulsun karanlıkta kalanlar. Dağ tepesinde bir çam olamazsan eğer yol kenarında bir ağaç ol,sende dinlensin yorulanlar. Kazanmak yahut kaybetmek ölçü değil.Sen ne isen onun en iyisi ol.Derslerinde göstermiş olduğun gayretlerden dolayı iyi bir tatili hak ettin. Daha başarılı olacağına söz vereceksin...

Çalışanlar,kötülük düşünmeye vakit bulamazlar.Çalışmayanlar ise kendilerini kötülüklerden kurtaramazlar.Derslerinde gösterdiğin üstün başarı ve örnek davranışlarınla bütün hayatın boyunca hep güzellikleri yaşayacağına yürekten inanıyorum.

İyi bir insan olmak çalışkan bir öğrenci olmaktan daha değerlidir.Derslerindeki başarın ve örnek davranışlarınla sana olan sevgimi fazlasıyla hak ettin yavrum.Yaşattığın bu güzellikler için seni yürekten kutlarken bu güzelliklere vesile olan aileni de tebrik ediyorum.

Planlı ve gayretli çalışmalarınla derslerinde gösterdiğin üstün başarı kadar örnek davranışların ve ahlaklı yaşayışınla iyi bir insan olmayı da başardın.
Başarılı olmak ve bir yerlere gelmek için çaba sarf ediyor. Çalışmalarını planlayarak arttırırsa ve düzenli okuma yaparsa yorum gücünü geliştirerek daha başarılı olabilir.

Tatilde karne notlarını ve geçen bir dönemi değerlendirmeni istiyorum. Bence daha iyi olabilirdi. Aynı fikirdeysen iyice dinlen ve başarma azmiyle dön. Bize neler yapabileceğini göster.

Tatilde iyice dinlenmeni istiyorum. Çünkü daha başarılı olmanı bekliyorum senden. Eksiklerini gidermek için tatilde konu tekrarı yapabilirsin. Şunu bilmeni istiyorum ki daha başarılı olabilirsin.

xx2016 Karne görüş

anfora
Haziran 09, 2016, 02:49:07 pm Gönderen: anfora
Görüntülenme: 920 | Yorumlar: 0

BAŞARI SENİNLEDİR, SENİ HİÇ BIRAKMASIN.
DERSLERİNE ÖNEM VERDİĞİN ZAMAN DAHA İYİ OLUYOR, GÜÇLENİYORSUN.
UNUTMAYALIM Kİ KİTAPLARLA YAŞAYABİLMEK BİZİ DAHA ÇOK MUTLU EDECEKTİR.
KOYDUĞUN HEDEF VEYA HEDEFLERİNE ULAŞABİLECİĞİNE İNANCIM TAMDIR. AKLINI KULLANMAK İNSANI BÜYÜTÜR.
BAŞARIYI DÜŞÜNDÜĞÜNÜ BİLİYORUM. İKİNCİ DÖNEMDE   BUNU BİRLİKTE GÖRÜRÜZ. ÇALIŞMAK SANA İYİ GELİYOR.
HEDEFİNE ULAŞMAK İÇİN GÖSTERDİĞİN ÇABAYI ÇOK ANLAMLI  BULUYORUM. DOĞRU YÖNETİLMİŞ DAVRANIŞ BİZİ SANATA GÖTÜRÜR.
SANAT, BAZEN BİR ÇİZGİDEDİR BAZEN BİR KEMANIN TELİNDE…
BİLGİ VE BAŞARIN ARTTIKÇA İLERİYİ DAHA İYİ GÖRÜYORSUN. BAŞARILARININ DEVAMLILI  ÖNEMLİDİR, UNUTMA.
OKUMANIN İNSAN HAYATINDAKİ ÖNEMİNİN ÇOK BÜYÜK OLDUĞUNU BİLİYORSUN. BAŞARILARIN DEVAMLI OLACAKTIR.
HEDEF BELİRLEMEN AKLINI KULLANDIĞINI GÖSTERİR. KİTAPLAR BİZİ BÜYÜTÜR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
DOĞRU YÖNETİLMİŞ DAVRANIŞ BİZİ SANATA GÖTÜRÜR. SANAT BAZEN BİR ÇİZGİDEDİR BAZEN BİR SÖZDE…
İYİ TATİLLER
İNSAN HEDEFLERİYLE BÜYÜR. HEDEFİN, SENİN DAHA UMUTLA ÇALIŞMANI SAĞLAYACAKTIR.
YETENEKLERİMİZİ DEĞERLENDİRMEK BİZİ MUTLU EDER. YETENEK BİZDE VARSA ÖNEMİNİ KAVRAMALIYIZ.
SANAT BAZEN BİR KİTAP SAYFASINDADIR BAZEN BİR SAZIN TELİNDE…
HEDEFİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. İKİNCİ DÖNEM HEDEFİNİ AÇIKÇA GÖRMEK İSTİYORUM. HEDEFİ OLANLARIN BOŞ ZAMANLARININ OLMADIĞINI BİLİYORSUN.
İNSAN HEDEFLERİYLE BÜYÜR. HEDEFİN, SENİN DAHA UMUTLA ÇALIŞMANI SAĞLAYACAKTIR.
KİTAPLARDAKİ ÖYKÜLERDE YAŞAMAK, KAHRAMANLARDAN BİRİ OLMAK GÜZEL BİR DUYGUDUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. HELE ŞİİRSEL ANLATIMLARLA YÜZÜNDE GÜLLER AÇAR.
İYİ TATİLLER
AKIL VE BİLİM İNSANI YÜCELTİR. İLGİ DUYDUĞUN KADAR BÜYÜRSÜN. BAŞARILARIN DEVAMLI OLACAKTIR.
HEDEFİNİ BELİRLEYEN İNSANLAR YOLUNU ŞAŞIRMAZLAR. HEDEFİ OLANLARIN UMUDU VARDIR VE ULAŞIRLAR. BAŞARILARIN SÜREKLİ OLACAĞINA İNANCIM TAMDIR.
HEDEFİNİ BELİRLEYEN İNSANLAR YOLUNU ŞAŞIRMAZLAR. HEDEFİ OLANLARIN UMUDU VARDIR VE ULAŞIRLAR. BAŞARILARIN SÜREKLİ OLACAĞINA İNANCIM TAMDIR.
İNSAN HEDEFLERİYLE BÜYÜR. HEDEFİN, SENİN DAHA UMUTLA ÇALIŞMANI SAĞLAYACAKTIR. KİTAP OKUMANIN ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLİYORSUN. KİTAPLAR BİZE YOL GÖSTERİR.
İNSAN HEDEFLERİYLE BÜYÜR. HEDEFİN, SENİN DAHA UMUTLA ÇALIŞMANI SAĞLAYACAKTIR. KİTAP OKUMANIN ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLİYORSUN. KİTAPLAR BİZE YOLLAR GÖSTERİR. BİZ DOĞRU OLAN YOLU BULURUZ.
HEDEFİNİ BELİRLEYEN İNSANLAR YOLUNU ŞAŞIRMAZLAR. HEDEFİ OLANLARIN UMUDU VARDIR VE ULAŞIRLAR. BAŞARILARIN SÜREKLİ OLACAĞINA İNANCIM TAMDIR.
DOĞRU YÖNETİLMİŞ DAVRANIŞ BİZİ SANATA GÖTÜRÜR. BAŞARI İSTEYENİNDİR.
İYİ TATİLLER.
HEDEFİNİ BELİRLEYEN İNSANLAR YOLUNU ŞAŞIRMAZLAR. HEDEFİ OLANLARIN UMUDU VARDIR VE ULAŞIRLAR. BAŞARILARIN SÜREKLİ OLACAĞINA İNANCIM TAMDIR.
İNSAN HEDEFLERİYLE BÜYÜR. HEDEFİN,  SENİN DAHA UMUTLA ÇALIŞMANI SAĞLAYACAKTIR. KİTAP OKUMANIN ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLİYORSUN.

İNSAN HEDEFLERİYLE BÜYÜR. HEDEFİN,  SENİN DAHA UMUTLA ÇALIŞMANI SAĞLAYACAKTIR. KİTAP OKUMANIN ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLİYORSUN. KİTAPLAR BİZE YOLLAR GÖSTERİR. BİZ KENDİ YOLUMUZU BULURUZ.
İNSAN HEDEFLERİYLE BÜYÜR. HEDEFİN,  SENİN DAHA UMUTLA ÇALIŞMANI SAĞLAYACAKTIR. KİTAP OKUMANIN ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLİYORSUN.
İYİ TATİLLER
İNSAN HEDEFLERİYLE BÜYÜR. HEDEFİN,  SENİN DAHA UMUTLA ÇALIŞMANI SAĞLAYACAKTIR. KİTAP OKUMANIN ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLİYORSUN. KİTAPLAR BİZE YOLLAR GÖSTERİR. BİZ DOĞRU OLAN YOLU BULURUZ.

xxÖğrenci karnesine yazılabilecek görüşler

anfora
Haziran 09, 2016, 02:47:07 pm Gönderen: anfora
Görüntülenme: 800 | Yorumlar: 0

Öğrenci karnesine yazılabilecek görüşler

Her rengi sevmeyi öğren, ışığı gör yavrum...
Karanlıkta kalma, seçmeyi bil yavrum...
Gel sen bir çiçek ol yavrum, kendi ülkenin renginde,
Ülkenin yüreğine çiçekler ek,
Fidanlar yeşert, fidanlar büyüt...Varlığıyla bulunduğu ortama renk katan güzel çocuk; azmin, heyecanın, sevgin hiç bitmesin. Hep yükseklerde ol… Aileni, senin gibi güzel bir çocuk yetiştirdikleri için kutluyorum.

Gözlerinin içi gülen güzel çocuk; azmin, heyecanın ve sevgin hiç bitmesin.  Aileni senin gibi güzel bir çocuk yetiştirdikleri için kutluyorum. Bol bol dinlen, gez, eğlen, çocukluğunun tadını çıkar. Kitaplar her zaman arkadaşın olsun.

Sevgili öğrencim; çalışmalarından dolayı seni kutluyorum.  Çalışmak,  seni her zaman başarıya götürecektir. Aileni senin gibi bir çocuk yetiştirdikleri için kutluyorum . Bol bol dinlen, kitaplar her zaman arkadaşın olsun….

Göstermiş olduğun gayretten dolayı seni kutluyor, senin daha büyük başarılar kazanacağına inanıyorum.
Karnendeki i notlara baktıkça, ne denli daha başarılı öğrenci olduğunu görüyorum. Tebrikler.
Başarılarının devamını dilerim.
Başarılı, çalışkan ve en önemlisi ahlaklı ve terbiyeli bir öğrencisin, ömür boyu hep başarılı olman dileğiyle.


Çalışmaların oldukça güzel, ancak daha başarılı olman için biraz daha gayret etmen gerekiyor. İyi tatiller.
Şu anda gösterdiğin performanstan daha fazlasını gösterebileceğine olan inancımla gayretlerinin artmasını temenni ediyorum.
Başarı grafiğinin artması dileğiyle.
Sana inanıyorum ki daha iyisini yapabilirsin.
Çalışmalarında henüz istenilen seviyeye ulaşmış değilsin. Fakat zorlukları ancak çalışarak aşabiliriz. Biraz daha gayret etmeni istiyorum.


Önümüzdeki yıllarda derslerine biraz daha fazla zaman ayırman, daha da güzel bir karneye sahip olman demektir. Başarılar diliyorum.
Bu yıl derslerinde istediğimiz performansı yakalayamadın. Dilerim önümüzdeki yıl daha fazla zaman ayırarak, daha başarılı olursun.
Hedef belirleyerek çalışmalarına başlar ve planlı olarak çalışır, okur, yazarsa başarılı olabilir.
İnanmak başarmanın yarısı değil hepsidir. İstersen başarabileceğini biliyorum.
Çalışmalarını ve ödevlerini aksattığın için kendi seviyende değilsin. Senden derslerine odaklanmanı istiyorum
Hedefini belirleyerek çalışmaya başlar, planlı olarak çalışır, okur, yazarsan başarılı olabilirsin
Seni ve aileni tebrik ediyorum. Derslere katılımın ve problemleri hızlı çözmen beni çok mutlu etti. Matematik dersini başardığın gibi, okuma ve yazmanı da güzelleştireceğine eminim yavrum.Mutlu tatiller.
Bu dönem derslere aktif katılımınla ve karnenle beni çok mutlu ettin, seni tebrik ediyorum yavrum.Senin çok daha başarılı olacağına inanıyorum.Tatilde sevdiğin kitapları alıp okuyabilirsin.Mutlu tatiller.

Sayfalar: [1]


* DENEME SINAVLARI

* EV ÖDEVLERİ

* SORU BANKALARI

* TATİL ÖDEVLERİ

* YARDIMCI KAYNAKLAR

* Aramıza son katılanlar

cheap cialis kamagra 100mg cialis tadalafil kamagra oral jelly cialis buy viagra generic levitra uk kamagra gel cialis generic cheap levitra cheap viagra uk